DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 
Awantura po meczu

Polska pokonała Islandię 35:33 (12:14) w fazie zasadniczej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Po dramatycznym i niezwykle emocjonującym spotkaniu doszło jednak do niesportowych awantur. Po meczu jeden z islandzkich piłkarzy rzucił w stronę Polaków. - Nie macie jaj. - Właśnie tym meczem chłopcy pokazali, że mają jaja - odpowiedział trener Bogdan Wenta.

Słowne utarczki trenerów i zawodników trwały jeszcze kilka minut po meczu. Bogdan Wenta chciał się pogodzić z trenerem Islandii Alfredem Gislasonem, ale ten nie podał naszemu szkoleniowcowi ręki na zgodę. W dyskusje z Islandczykiem wdał się także Karol Bielecki i Grzegorz Tkaczyk.

Za: Onet.pl

Po meczu Polski z Islandią, wygranym przez nasz zespół 35:33, doszło do przepychanek między piłkarzami i trenerami. Grzegorz Tkaczyk nie miał pretensji do rywali, a ich zachowanie skomentował krótko i rzeczowo.
- Pokonaliśmy lidera i znów idziemy do góry. Islandczykom najwyraźniej zabrakło sił. My dużo ryzykowaliśmy, nie przejmowaliśmy się, ze czasem coś nie wpadało i to ryzyko się opłaciło. Gislasonowi po meczu trochę puściły nerwy - powiedział o zachowaniu swojego byłego trenera klubowego, który po meczu ubliżał Polakom.

- Graliśmy kiepsko w obronie. Polacy dysponowali zdecydowanie lepsza i dłuższą ławką rezerwowych - skomentował mecz szkoleniowiec Islandii.

Za: Przegląd Sportowy


Prasa polska o meczu:

 

Przegląd Sportowy: Polski granat ręczny

35:33 wygrali Polacy horror z Islandią w Halle! Są coraz bliżej awansu do najlepszej ósemki mistrzostw świata. - Cieszy, że podniesiemy się po porażce z Francją - mówił trener Wenta. - W środę wieczorem spotkaliśmy się całą drużyną i długo dyskutowaliśmy. Zespół wyciągnął wnioski. Tunezyjczycy i Słoweńcy są w naszym zasięgu.

 
Rzeczpospolita: Skuteczność wróciła w drugiej połowie

Po zwycięstwie nad Islandią 35:33 (12:14) Polacy są o krok od awansu do ćwierćfinału mistrzostw świata. Może pora uwierzyć, że mogą wrócić do kraju z medalem.

 

Życie Warszawy: Polacy po ciężkim boju pokonali Islandię

Nasi piłkarze ręczni odnieśli czwarte zwycięstwo w mistrzostwach świata w Niemczech. Wczoraj pokonali Islandię 35:33.

 

Dziennik: Polscy szczypiorniści pokonali Islandię

To już czwarte zwycięstwo Polski i pierwsze w drugiej rundzie mistrzostw świata w piłce ręcznej. Nasi szczypiorniści po zaciętym meczu pokonali silną reprezentację Islandii 35:33 (12:14) i mają coraz większe szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek. Wszystko rozstrzygnie się w kolejnych dwóch spotkaniach biało-czerwonych.

 

Dziennik Polski: Polacy odrobili straty

W swym drugim meczu w grupie I rundy zasadniczej 20. MŚ piłkarzy ręcznych Polska wygrała w Halle z Islandią 35-33.


Gazeta Wyborcza: Polacy znów zwycięzcy

Kolejny fantastyczny występ polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata w piłce ręcznej! Biało-czerwoni po dramatycznym meczu pokonali Islandię 35:33 (12:14).

Za: PAP