DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Islandzki DIALOG na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!

DIALOG - jedno z miejsc realizacji filmu 
© Icebreaker Films, fot. Cezary Iber

Po dwóch latach pracy, w tym miesiącach spędzonych na Islandii, DIALOG w reżyserii Cezarego Ibera został ukończony. Film jest zakwalifikowany konkursu kina niezależnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni! Dialog to niezależna produkcja Icebreaker Films powstała przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Jesienią zeszłego roku przy współpracy z Konsulatem Generalnym w Reykjaviku, w kinie Haskolabió, odbył się pokaz trailera, który teraz dostępny jest również w Internecie.

Dialog opowiada o podróży Anny Leoniak i Fianna Paula przez całą Islandię, o kulisach ich wzajemnych relacji i o powstawaniu wielkiej wystawy dziecięcych fotografii, która znalazła się na rogu Lækjargata i Austurstræti w Reykjaviku. To także film o poszukiwaniu Dialogu i zrozumienia we wszystkich możliwych wymiarach.

Ania i Fiann to ludzie znani na Islandii, których na codzień można spotkać w islandzkiej stolicy, i którzy wiążą swoją przyszłość z tym krajem.

Otwarcie wystawy było szeroko relacjonowane przez media z Islandii – najważniejsze telewizje i gazety oraz przez niektóre media z Polski a nawet z Grenlandii. Projekt został odnotowany także przez europejskie periodyki poświęcone sztuce wizualnej.

DIALOG – wystawa w Reykjaviku (maj 2008) © Icebreaker Films 

Na Festiwalu w Gdyni rozpoczyna się seria międzynarodowych pokazów oraz regularna dystrybucja filmu. Kolejne informacje o projekcjach będą podawane zawsze po ich oficjalnym potwierdzeniu przez organizatorów festiwali i dystrybutorów filmu. 

Poza tym w przyszłości DIALOG będzie można obejrzeć w RUV – pierwszym kanale islandzkiej telewizji publicznej. 

Muzyka do filmu to kompozycje Islandczyka Mugisona dostępne na albumie „Little Trip”.

Więcej informacji o DIALOGU na stronie  www.icebreakerfilms.net

 

Trailer filmu