DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
   O AUTORZE
 

 

MICHAŁ SIKORSKI

Od szkoły podstawowej fascynował się Islandią. Zainteresowanie tym krajem zaczęło z czasem przybierać charakteru naukowego. Jest autorem licznych artykułów z tego zakresu, wygłosił  wiele prelekcji i wykładów.  Jest też najczęściej cytowanym specjalistą z zakresu Islandii. Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Islandzkiej. W zakresie Islandii zajmuje się głównie problematyką polityki, ekonomii, spraw społecznych, kultury i innych. Portal Islandia org.pl istnieje od prawie 20 lat.

Jest absolwentem stosunków międzynarodowych Collegium Civitas. Pisze doktorat z teorii małych państw (w tym Islandii) w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Redaktor Naczelny miesięcznika ogólnopolskiego Stosunki Międzynarodowe. Członek zespołu Centrum Skandynawsko-Bałtyckiego Collegium Civitas (Warszawa). Specjalizuje się w zakresie stosunków międzynarodowych. Nie jest członkiem partii politycznej. 

W latach 2007-2009 otwierał, a następnie kierował Konsulatem Generalnym RP w Reykjaviku. W latach 2009-2012 pełnił funkcję konsula w Waszyngtonie.

Specjalizacja naukowa: prawo międzynarodowe, teoria stosunków międzynarodowych, rola małych państw w stosunkach międzynarodowych, Republika Islandii, geografia polityczna. Zainteresowania: Islandia, dyplomacja, sztuka, muzyka, kuchnia (także islandzka). Stara się znaleźć czas aby wracać na Islandię jako przewodnik podczas niezwykłych wycieczek.  

Kontakt: islandia@islandia.org.pl