DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

6-18 czerwca 2016

 

Dzień 1 (poniedziałek 6 czerwca)

Wylot z Gdańska lotem bezpośrednim o godzinie 19:00. Przylot do Keflavíku o 20:50 czasu lokalnego. Transfer do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (wtorek 7 czerwca)

Śniadanie. O godzinie 9 wypłynięcie ze Starego Portu w Reykjavíku w 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Muzeum sag islandzkich (dla chętnych). Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rze·bami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Czas wolny. Nocleg w Reykjavíku.

Dzień 3 (środa 8 czerwca)

Śniadanie. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir), czas wolny na lunch (we własnym zakresie). Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Hvalfjordur. Spacer po Borgarnes. Podejście pod krater Eldborg. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 (czwartek 9 czerwca)

Po śniadaniu rozpoczynamy objazd półwyspu Snæfellsnes: formacje skalne Lóndrangar, Park Narodowy Snæfellsjökull, okolice lodowca lodowiec Snaefellsjokull, kanion Rauðfeldsgjá, szczelina Botnsfjall, jaskinia Vatnshellir znana z książki „Podróż do wnętrza ziemi” Juliusza Verne’a (dla chętnych), wyprawa szlakiem Utnesvegur, plaża Djúpalónssandur, Rif z rezerwatem ptaków, Gufuskálar (najwyższa konstrukcja na Islandii), spacer po Olafsviku, wodospad Kirkjufellsfoss. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 (piątek 10 czerwca)

Po śniadaniu przejazd do Stykkishólmur i spacer na okoliczne wzniesienie. Przejazd do Búðardalur, jednej z najstarszych osad na wyspie. Kąpiel w gorących źródłach. Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Przejazd drogą górską Kaldidalur. Przejazd na nocleg.

Dzień 6 (sobota 11 czerwca)

Po śniadaniu podziwianie (Hvalfjörður), spacer w kierunku wodospadu Glymur (najwyższego na Islandii, potrzebne odpowiednie obuwie). Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg. 

Dzień 7 (niedziela 12 czerwca)

Śniadanie, wodospad Hjálparfoss, skansen Þjóðveldisbærinn w Stöng. Podziwianie wulkanu Hekla. Przyjazd do Landmannalaugar (w zależności od przejezdności drogi) - geotermalnego obszaru otoczonego przez wyjątkowe wielobarwne, ryolitowe góry i rozległe pola lawy. Kąpiel w gorących źródłach. Spacer wśród malowniczych pagórków. Piknik we własnym zakresie. Jeśli czas pozwoli: malownicza wioska nadmorska Eyrarbakki. Przejazd na nocleg.

Dzień 8 (poniedziałek 13 czerwca)

Śniadanie. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych rejs amfibią). Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Dla chętnych kąpiel w Seljavallalaug. Przejazd na nocleg.

Dzień 9 (wtorek 14 czerwca)

Śniadanie. Wyjazd do parku narodowego Þórsmörk - spacer po dolinie w jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku Islandczyków. Następnie przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. W zależności od pogody kąpiel w gorącej rzece (podejście 3 km). Powrót na nocleg. 

Dzień 10 (środa 15 czerwca)

Po śniadaniu przejazd do portowego miasteczka skąd popłyniemy na Heimaey - główną wyspę archipelagu Vestmannaeyjar (dosł. z isl. Ludzie Zachodu). Zwiedzimy muzeum Eldheimar dokumentujące skutki katastrofalnego wybuchu wulkanu w 1973 roku. Spacer po wyspie, okazja do podziwiania panoramy archipelagu.

Dzień 11 (czwartek 16 czerwca)

Śniadanie. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią.

 

Dzień 12 (piątek 17 czerwca)

Po śniadaniu wrócimy do stolicy, by skorzystać z wyjatkowej okazji świętowania z Islandczykami ich święta narodowego (dzień urodzin Jóna Sigurðssona). Dodatkowy czas wolny w Reykjavíku. Odwiedziny u polskich sióstr Karmelitanek Bosych w Hafnarfjörður. Wioska wikingów i ogród botaniczny w Hafnarfjörður. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 21:25 wylot do Gdańska.

Dzień 13 (sobota 18 czerwca)

Przylot do Gdańska o 2:55.

 

Cena:  7590 PLN (12 dni w cenie 11). Przy rezerwacji do 20 maja - 7200 PLN 


Cena zawiera:

- przelot na trasie Gdańsk-Keflavík-Gdańsk wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych w salach wieloosobowych z własnymi śpiworami (ew. pościel płatna dodatkowo)
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jokursalrón, wstęp do jaskini Vatnshellir) - w sumie około 200 Euro.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię