DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

Wyjątkowa Islandia

22-28 lipca 2016

 

Dzień 1 (piątek 22 lipca)

Wylot z Gdańska lotem bezpośrednim o godzinie 19:00. Przylot do Keflavíku o 20:50 czasu lokalnego. Przejazd przez byłą bazę amerykańską. Transfer do miejsca noclegu w Reykjavíku.

 

Dzień 2 (sobota 23 lipca) 

Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Czas wolny na lunch (we własnym zakresie). Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Czas wolny. Nocleg w Reykjavíku.

 

Dzień 3 (niedziela 24 lipca)

Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Podziwianie Wielorybiego Fiordu (Hvalfjörður), spacer w kierunku wodospadu Glymur (najwyższego na Islandii, potrzebne odpowiednie obuwie). Podejście pod krater Eldborg. Objazd półwyspu Snæfellsnes: formacje skalne Lóndrangar, Park Narodowy Snæfellsjökull, okolice lodowca Snaefellsjokull, kanion Rauðfeldsgjá, szczelina Botnsfjall, wyprawa szlakiem Utnesvegur, plaża Djúpalónssandur, Rif z rezerwatem ptaków, spacer po Olafsviku, wodospad Kirkjufellsfoss. Przejazd do Stykkishólmur i spacer na okoliczne wzniesienie. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 4 (poniedziałek 25 lipca)

Przejazd do Búðardalur, jednej z najstarszych osad na wyspie. Kąpiel w gorących źródłach. Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Przejazd drogą górską Kaldidalur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 5 (wtorek 26 lipca)

Hveragerði – miasto-ogród pełne szklarni. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Laguna lodowcowa Jökulsárlón. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 6 (środa 27 lipca)

Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Malownicza wioska Eyrarbakki. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku.

Dzień 7 (czwartek 28 lipca)

O godzinie 00:15 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy o 6:10.

 
Cena: 7700 PLN

Wyjazd kameralny, maksymalnie 4 osoby!

Cena zawiera:

- przelot na trasie Gdańsk-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)

- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych/w salach wieloosobowych z własnymi śpiworami (ew. pościel płatna dodatkowo) 

- przejazdy samochodem po Islandii 

- koszt zakupu paliwa 

- opieka pilota/przewodnika 

- ubezpieczenie KL/NNW

 

Cena nie zawiera:

- posiłków na Islandii 

- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna ok. 60 EURO i rejs amfibią po Jökulsárlón ok. 40 EURO) 

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

  

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię