DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

14-25 sierpnia 2016

 

Dzień 1 (niedziela 14 sierpnia)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 21:30. Przylot do Keflavíku o 23:40 czasu lokalnego. Transfer do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (poniedziałek 15 sierpnia)

Śniadanie. O godzinie 9 wypłynięcie ze Starego Portu w Reykjavíku w 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Muzeum sag islandzkich (dla chętnych). Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Wioska wikingów i ogród botaniczny w Hafnarfjörður. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rze·bami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Czas wolny. Nocleg w Reykjavíku.

Dzień 3 (wtorek 16 sierpnia)

Śniadanie. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Podziwianie (Hvalfjörður), spacer w kierunku wodospadu Glymur (najwyższego na Islandii, potrzebne odpowiednie obuwie). Podejście pod krater Eldborg. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 (środa 17 sierpnia)

Po śniadaniu rozpoczynamy objazd półwyspu Snæfellsnes: formacje skalne Lóndrangar, Park Narodowy Snæfellsjökull, okolice lodowca lodowiec Snaefellsjokull, kanion Rauðfeldsgjá, szczelina Botnsfjall, jaskinia Vatnshellir znana z książki „Podróż do wnętrza ziemi” Juliusza Verne’a (dla chętnych), wyprawa szlakiem Utnesvegur, plaża Djúpalónssandur, Rif z rezerwatem ptaków, Gufuskálar (najwyższa konstrukcja na Islandii), spacer po Olafsviku, wodospad Kirkjufellsfoss. Stykkishólmur i spacer na okoliczne wzniesienie. Przejazd do Búðardalur, jednej z najstarszych osad na wyspie. Kąpiel w gorących źródłach. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 (czwartek 18 sierpnia)

Po śniadaniu przejazd do  Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Przejazd drogą górską Kaldidalur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Przejazd na nocleg.

Dzień 6 (pištek 19 sierpnia)

Po śniadaniu: dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Następnie przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. W zależności od pogody kąpiel w gorącej rzece (podejście 3 km). Przejazd na nocleg. 

Dzień 7 (sobota 20 sierpnia)

Śniadanie. Wodospad Hjálparfoss, skansen Þjóðveldisbærinn w Stöng. Podziwianie wulkanu Hekla. Przyjazd do Landmannalaugar (w zależności od przejezdności drogi) - geotermalnego obszaru otoczonego przez wyjątkowe wielobarwne, ryolitowe góry i rozległe pola lawy. Kąpiel w gorących źródłach. Spacer wśród malowniczych pagórków. Przejazd na wschód do laguny lodowcowej Jökulsárlón (dla chętnych rejs amfibią). Przejazd na nocleg.

Dzień 8 (niedziela 21 sierpnia)

Śniadanie. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Przejazd na nocleg.

Dzień 9 (poniedziałek 22 sierpnia)

Śniadanie. Wyjazd do parku narodowego Þórsmörk - spacer po dolinie w jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku Islandczyków. Powrót na nocleg. 

Dzień 10 (wtorek 23 sierpnia)

Po śniadaniu przejazd do portowego miasteczka skąd popłyniemy na Heimaey - główną wyspę archipelagu Vestmannaeyjar (dosł. z isl. Ludzie Zachodu). Zwiedzimy muzeum Eldheimar dokumentujące skutki katastrofalnego wybuchu wulkanu w 1973 roku. Spacer po wyspie, okazja do podziwiania panoramy archipelagu.

Dzień 11 (środa 24 sierpnia)

Śniadanie.  Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. 

 

Dzień 12 (czwartek 25 sierpnia)

O 00:15 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy o 6:10.

 

 

Cena:  8300 PLN 


Cena zawiera:

- przelot na trasie Gdańsk-Keflavík-Gdańsk wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych w salach wieloosobowych z własnymi śpiworami (ew. pościel płatna dodatkowo)
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jokursalrón, wstęp do jaskini Vatnshellir) - w sumie około 200 Euro.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię