DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka dookoła Islandii

25 czerwca - 5 lipca z Warszawy

25 czerwca- 6 lipca z Wrocławia

 

Dzień 1 (niedziela 25 czerwca)

O 15:55 wylot z Wrocławia do Keflaviku (przylot do Keflaviku 18:10). Wylot z Warszawy o 19:25 (przylot o 21:35). W oczekiwaniu na grupę z Warszawy: spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 2 (poniedziałek 26 czerwca)

Śniadanie. Relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie. Mijamy stolicę, rozpoczynamy objazd przez tzw. Złoty Krąg. Postój przed domem islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Jezioro Þingvallavatn, Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Miejscowość Laugarvatn. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 3 (wtorek 27 czerwca)

Po śniadaniu przejazd do portu, skąd popłyniemy na Heimaey - główną wyspę archipelagu Vestmannaeyjar (dosł. z isl. Ludzie Zachodu). Zwiedzimy muzeum Eldheimar dokumentujący skutki katastrofalnego wybuchu wulkanu w 1973 roku (dla chętnych). Spacer po wyspie, okazja do podziwiania panoramy archipelagu. Nocleg.

 

Dzień 4 (środa 28 czerwca)

Śniadanie. O 8:35 wypłynięcie promem na Islandię. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, jeśli czas pozwoli, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Svinafellsjökull. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych rejs amfibią). Mijamy miasteczko Höfn. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 5 (czwartek 29 czerwca)

Śniadanie. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice Egilsstaðir. Jezioro Lagarfljót. Wulkan Kraftla. Elektrownia geotermalna Kröflustöð. Krater Viti. Wodospady Dettifoss i Selfoss.

 

Dzień 6 (piątek 30 czerwca)

Śniadanie. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Wodospad Goðafoss.  Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá. Spacer po Akureyri. Dla chętnych rejs w poszukiwaniu wielorybów. Biskupstwo w Hólar. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 7 (sobota 1 lipca)

Śniadanie. Miasteczko Blönduós. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur.  Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Panorama Bifröst. Objazd półwyspu Snæfellsnes: formacje skalne Lóndrangar, Park Narodowy Snæfellsjökull, okolice lodowca Snaefellsjokull, szczelina Rauðfeldsgjá, jaskinia Vatnshellir znana z książki „Podróż do wnętrza ziemi” Juliusza Verne’a (dla chętnych). Przejazd na nocleg.

 

Dzień 8 (niedziela 2 lipca)

Śniadanie. Plaża Djúpalónssandur, Rif z rezerwatem ptaków, Gufuskálar (najwyższa konstrukcja na Islandii), spacer po Olafsviku, wodospad Kirkjufellsfoss.  Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Historyczne Reykholt. Najwydajniejsze źródło wrzątku w Europie - Deildartunguhver. Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Przejazd na nocleg.

 

Dzień 9 (poniedziałek 3 lipca)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Muzeum sag islandzkich (dla chętnych, lub inne do wyboru). Kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Czas wolny. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku.

 

Dzień 10 (wtorek 4 lipca)

Śniadanie. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir), czas wolny na lunch (we własnym zakresie). Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych kąpiel termalna na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 20:55 wylot grupy do Warszawy (przylot 5 lipca o 2:55). Przejazd na nocleg grupy z Wrocławia.

 

Dzień 11 (środa 5 lipca)

Śniadanie. Dodatkowy czas na zwiedzanie Reykjaviku i czas wolny. Przejazd na lotnisko. O 18:50 wylot z Keflavíku do Wrocławia.

 

Dzień 12 (czwartek 6 lipca)

00:55 przylot do Wrocławia

 

CENA: 7850 PLN za osobę (z Warszawy)

CENA: 8100 PLN za osobę (z Wrocławia)

 

Cena zawiera:

- przelot na trasie Wrocław-Keflavík-Wrocław lub Warszawa-Keflavík-Wrocław wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)

- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych (pokoje kilkuosobowe)

- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)

- przejazdy samochodem po Islandii

- koszt zakupu paliwa

- opieka pilota/przewodnika

- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- dopłata do ubezpieczenia wersji „Large” – 20 PLN/osoba

- pozostałych posiłków na Islandii

- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón, wstęp do jaskini Vatnshellir, krater Kerið) - w sumie około 200 Euro (nieobowiązkowo).

 

Dopłata do pokoju dwuosobowego: 960 PLN/osoba

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię