DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka dookoła Islandii

24 - 31 lipca 2017

 

Dzień 1 (poniedziałek 24 lipca)

Wylot z Gdańska lotem bezpośrednim o godzinie 14:10 lub z Katowic o 18:50. Przylot do Keflavíku o 15:55 (lot z Gdańska) lub 21:15 (lot z Katowic) czasu lokalnego. W oczekiwaniu na grupę z Katowic: spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (wtorek 25 lipca)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa.  Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku. 

Dzień 3 (środa 26 lipca)

Śniadanie.  Ruszamy na północ wyspy. Po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych. Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Przejazd na nocleg.


Dzień 4 (czwartek 27 lipca)

Śniadanie. Biskupstwo w Hólar. Rejs w poszukiwaniu wielorybów. Spacer po Akureyri. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá (w zależności od dostępności ew. możliwość kąpieli w gorącej wodzie pod ziemią). Wodospad Goðafoss. Krater Kraftla, wodospad Dettifoss i Selfoss. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 (piątek 28 lipca)

Śniadanie. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice Egilsstaðir, jedziemy do Reyðarfjörður, Eskifjörður i Neskaupstaður. Jezioro Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

Dzień 6 (sobota 29 lipca)

Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych – rejs amfibią), Vík i czarna plaża. Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Łuk skalny Dyrholaey i obserwacja maskonurów. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m - najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Powrót na nocleg.


Dzień 7 (niedziela 30 lipca)

Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Przejazd na nocleg.


Dzień 8 (poniedziałek 31 lipca)

Śniadanie. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku.  O 16:40 wylot części grupy do Gdańska (przylot do Gdańska o 22:15). Grupa z Katowic:  spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes lub dłuższy pobyt w Błękitnej Lagunie). Wylot do Katowic o 21:55 (przylot we wtorek rano o 4:10).
 

Cena:  7500 PLN


Cena zawiera:

- przelot na trasie Gdańsk-Keflavík-Gdańsk lub Katowice-Keflavík-Katowice wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón, wstęp do jaskini Vatnshellir) - w sumie około 200 Euro (nieobowiązkowe).

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię