DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

7 - 14 lipca 2017 - Dookoła Islandii

 

Dzień 1 (piątek 7 lipca)

Wylot z Gdańska lotem bezpośrednim o godzinie 14:10 lub z Katowic o 18:50. Przylot do Keflavíku o 15:55 (lot z Gdańska) lub 21:15 (lot z Katowic) czasu lokalnego. W oczekiwaniu na grupę z Katowic: spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (sobota 8 lipca)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: muzeum sag islandzkich, kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku. 

Dzień 3 (niedziela 9 lipca)

Śniadanie. Możliwość udziału w niedzielnej Mszy Św. po polsku. Wyruszamy na północ, rozpoczynając pętlę dookoła Islandii. Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Spacer po miasteczku Borgarnes. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Podejście pod krater Eldborg lub podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Panorama Bifröst. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 (poniedziałek 10 lipca)

Śniadanie. Miasteczko Blönduós.  Objazd półwyspu Skagaheiði. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Skała Hvitserkur. Biskupstwo w Hólar. Spacer po Akureyri. Przyjazd na nocleg.

Dzień 5 (wtorek 11 lipca)

Śniadanie. Czas na rejs w poszukiwaniu wielorybów. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá (w zależności od dostępności ew. możliwość kąpieli w gorącej wodzie pod ziemią). Wodospad Goðafoss. Krater Kraftla, wodospad Dettifoss i Selfoss. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice Egilsstaðir i jeziora Lagarfljót. Przyjazd na nocleg.

Dzień 6 (środa 12 lipca)

Śniadanie. Wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych – rejs amfibią). Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Łuk skalny Dyrholaey i obserwacja maskonurów. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Przejazd na nocleg.


Dzień 7 (czwartek 13 lipca)

Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 8 (piątek 14 lipca)

Śniadanie. Wyruszamy do Hveragerði zwanego miastem-ogrodem, pełnym szklarni. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku.  O 16:40 wylot części grupy do Gdańska (przylot do Gdańska o 22:15). Grupa z Katowic:  spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes lub dłuższy pobyt w Błękitnej Lagunie). Wylot do Katowic o 21:55 (przylot w sobotę rano o 4:10).

 

Cena: 7700 PLN


Cena zawiera:

- przelot na trasie Gdańsk-Keflavík-Gdańsk lub Katowice-Keflavík-Katowice wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón, wstęp do jaskini Vatnshellir) - w sumie około 200 Euro (nieobowiązkowe).

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię