DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

Zimowa Islandia

1 - 8 lutego 2017

Dzień 1 (środa 1 lutego)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 14:10. Przylot do Keflavíku o 17:20 czasu lokalnego. Przejazd przez byłą amerykańską bazę wojskową. Relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie (w cenie wycieczki!). Transfer do miejsca noclegu.

Dzień 2 (czwartek 2 lutego)

Śniadanie. Wyjazd ze stolicy na północ, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg. Kąpiel w basenach Laugardalslaug.

Dzień 3 (piątek 3 lutego)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Czas wolny na lunch (we własnym zakresie). Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Przejazd na nocleg. Piątkowy wieczór w najbardziej na północ położonej stolicy.

Dzień 4 (sobota 4 lutego)

Śniadanie. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar.  Przejazd na nocleg. Dla chętnych kąpiel w basenie geotermalnym.

Dzień 5 (niedziela 5 lutego)

Śniadanie. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Laguna lodowcowa Jökulsárlón.

Dzień 6 (poniedziałek 6 lutego)

Śniadanie. Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod lodowiec Skaftafellsjökull. Możliwość wycieczki do jaskini lodowej na lodowcu Vatnajökull (płatne dodatkowo). Dla chętnych kąpiel w basenie geotermalnym.

Dzień 7 (wtorek 7 lutego)

Śniadanie. Przejazd do portowego miasteczka skąd popłyniemy na Heimaey - główną wyspę archipelagu Vestmannaeyjar (dosł. z isl. Ludzie Zachodu). Zwiedzimy muzeum Eldheimar dokumentujący skutki katastrofalnego wybuchu wulkanu w 1973 roku. Spacer po wyspie, okazja do podziwiania panoramy archipelagu. Przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. W zależności od pogody kąpiel w gorącej rzece (podejście 3 km).

Dzień 8 (środa 8 lutego)

Śniadanie. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Przejazd na lotnisko w Keflavíku.  O 18:00 wylot do Warszawy. Przylot do Warszawy o 22:55. 

 

Podczas całej wycieczki codziennie polujemy na zorze polarne! 


Cena: 6300 PLN


Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w pokojach kilkuosobowych/apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych z własnymi śpiworami (ew. pościel płatna dodatkowo)
- śniadania (produkty do samodzielnego przygotowania)
- bilet wstępu do Błękitnej Laguny

- wstęp na basen termalny

- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii;

- ew. wstępów do muzeów.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

  

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię