DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

8-16 sierpnia 2017

 

Dzień 1 (wtorek 8 sierpnia)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 16:00. Przylot do Keflavíku o 20:10 czasu lokalnego. Spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Transfer do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (środa 9 sierpnia)

Śniadanie. O godzinie 9 wypłynięcie ze Starego Portu w Reykjavíku w 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Muzeum sag islandzkich (dla chętnych). Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku.

Dzień 3 (czwartek 10 sierpnia)

Śniadanie. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Ruszamy na północ wyspy. Po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych. Panorama Bifröst. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 4 (piątek 11 sierpnia)

Śniadanie. Biskupstwo w Hólar. Rejs w poszukiwaniu wielorybów. Spacer po Akureyri. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá. Wodospad Goðafoss. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 5 (sobota 12 sierpnia)

Śniadanie. Krater Kraftla, wodospad Dettifoss i Selfoss. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice Egilsstaðir, okolica jeziora Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 6 (niedziela 13 sierpnia)

Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych – rejs amfibią), Vík i czarna plaża. Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Łuk skalny Dyrholaey i obserwacja maskonurów. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m - najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Powrót na nocleg.


Dzień 7 (poniedziałek 14 sierpnia)

Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 8 (wtorek 15 sierpnia)

Śniadanie. Wodospad Hjálparfoss, skansen Þjóðveldisbærinn w Stöng. Podziwianie wulkanu Hekla. Przyjazd do Landmannalaugar (w zależności od przejezdności drogi) - geotermalnego obszaru otoczonego przez wyjątkowe wielobarwne, ryolitowe góry i rozległe pola lawy. Kąpiel w gorących źródłach. Spacer wśród malowniczych pagórków.

 

Dzień 9 (środa 16 sierpnia)

Śniadanie.  Przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 20:55 wylot do Warszawy.


Dzień 10 (czwartek 17 sierpnia)

Przylot do Warszawy o 02:55

 

 

Cena: 7900 PLN


Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych w pokojach wieloosobowych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón) - w sumie około 160 Euro.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię