DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

26 sierpnia - 1 września 2017 (dookoła Islandii!)

 

Dzień 1 (sobota 26 sierpnia)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 16:00. Przylot do Keflavíku o 20:10 czasu lokalnego. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Transfer do miejsca noclegu.

Dzień 2 (niedziela 27 sierpnia)

Śniadanie. Muzeum sag islandzkich lub inne do wyboru (dla chętnych). Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku.

 

Dzień 3 (poniedziałek 28 sierpnia)

Śniadanie. Wyruszamy na północ, rozpoczynając pętlę dookoła Islandii. Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnarfoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Panorama Bifröst. Kanion Kolugljúfur. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 4 (niedziela 29 sierpnia)

Śniadanie.  Biskupstwo w Hólar. Kąpiel w basenach termalnych. Rejs w poszukiwaniu wielorybów. Spacer po Akureyri. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá. Wodospad Goðafoss. Krater Kraftla, wodospad Dettifoss i Selfoss. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Okolice jeziora Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 5 (poniedziałek 30 sierpnia)

Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych rejs amfibią). Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Svinafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Łuk skalny Dyrholaey. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Powrót na nocleg.

 

Dzień 6 (wtorek 31 sierpnia)

Śniadanie. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Objazd półwyspu Reykjanes. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 20:55 wylot do Warszawy.


Dzień 7 (środa 1 września)

Przylot do Warszawy o 02:55.

 

 

Cena: 6500 6000 PLN (promocja!)


Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych w pokojach wieloosobowych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón) - w sumie około 160 Euro.

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię