DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

22 sierpnia  - 5 września 2017 - Dookoła Islandii

 

Dzień 1 (wtorek 22 sierpnia)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 16:05. Przylot do Keflavíku o 18:15 czasu lokalnego. Spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd do miejsca noclegu w Reykjavíku.

Dzień 2 (środa 23 sierpnia)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: muzeum sag islandzkich, kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w Reykjavíku. 

Dzień 3 (czwartek 24 sierpnia)

Śniadanie. Możliwość udziału w niedzielnej Mszy Św. po polsku. Wyruszamy na północ, rozpoczynając pętlę dookoła Islandii. Wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd wzdłuż Wielorybiego Fiordu (Hvalfjörður). Spacer w kierunku Glymur – najwyższego wodospadu Islandii (potrzebne odpowiednie obuwie). Spacer po miasteczku Borgarnes. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Podejście pod krater Eldborg. Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Przejazd na nocleg.

Dzień 4 (piątek 25 sierpnia)

Po śniadaniu przejazd wzdłuż jeziora Skorradalsvat, następnie drogą górską Kaldidalur (zależy od przejezdności). Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Reykholt. Podejście na Grabrok, panorama Bifröst. Rozpoczynamy objazd półwyspu Snæfellsnes: punkt widokowy w Arnarstapi, formacje skalne Lóndrangar, malownicza wioska Hellnar z ciekawą plażą. Park Narodowy Snæfellsjökull, okolice lodowca lodowiec Snaefellsjokull, kanion Rauðfeldsgjá, szczelina Botnsfjall, jaskinia Vatnshellir znana z książki „Podróż do wnętrza ziemi” Juliusza Verne’a (dla chętnych), wyprawa szlakiem Utnesvegur, formacje skalne Lóndrangar. Plaża Djúpalónssandur. Przylądek Öndverdarnes. Gufuskálar (najwyższa konstrukcja na Islandii). Rif, obszar lęgowy rybitwy popielatej. Spacer po Ólafsvíku. Przejazd Útnesvegur. Wodospad Kirkjufellsfoss i widok na górę Kirkjufell. Przejazd na nocleg.

Dzień 5 (sobota 26 sierpnia)

Wypływamy promem (9:00) ze Stykkishólmur. Wyspa Flatey. Przybicie do Brjánslækur w Fiordach Zachodnich. Látrabjarg (najbardziej na zachód wysunięta część wyspy), gdzie mamy nadzieję podziwiać liczne gatunki ptaków, w tym słynne maskonury. Plaża Rauðisandur. Miasteczko Patreksfjörður. Kąpiel w samotnym basenie geotermalnym. Wodospad Fjallfoss (Dynjandi). Przejazd wzdłuż malowniczych fiordów. Skansen Hrafnseyri w Arnarfjörður. Przejazd przez tunel ze skrzyżowaniem pod ziemią. Nocleg w Ísafjörður.

Dzień 6 (niedziela 27 sierpnia)

Zwiedzanie Ísafjörður. Przejazd wzdłuż Fiordów Zachodnich. Relaksująca kąpiel na lokalnym kąpielsku w Drangness. Nocleg w okolicach Broddanes.


Dzień 7 (poniedziałek 28 sierpnia)

Opuszczamy Fiordy Zachodnie. Przejazd wokół Fiordu Hrútafjörður. Skała Hvitserkur. Spacer w rezerwacie ptaków w Blönduós. Skansen. Miejscowość Varmahlíð. Biskupstwo w Hólar. Przyjazd na nocleg w okolicach Akureyri.

 

Dzień 8 (wtorek 29 sierpnia)

Śniadanie. Wczesny wyjazd wyjazd do Husavík, skąd wypływamy obserwować wieloryby. Wodospad Goðafoss. Zwiedzanie i nocleg w okolicach Akureyri.


Dzień 9 (środa 30 sierpnia)

Wyjazd nad jezioro Mývatn (Reykjahlíð). Krater Kraftla, wodospad Dettifoss. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá (w zależności od dostpności ew. możliwość kąpieli w gorącej wodzie pod ziemią). Miasteczko Egilsstaðir i port Seyðisfjörður. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 10 (czwartek 31 sierpnia)

Zwiedzamy okolice Egilsstaðir, jedziemy do Reyðarfjörður, Eskifjörður i Neskaupstaður. Objazd jeziora Lagarfljót, hydroelektrownia Kárahnjúkar. Powrót na nocleg.

 

Dzień 11 (piątek 1 września)

Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych – rejs amfibią), Vík i czarna plaża. Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. W miarę sił i czasu - dla chętnych kąpiel w Seljavallalaug. Malownicza miejscowość Eyrarbakki nad oceanem. Powrót na nocleg.

 

Dzień 12 (sobota 2 września)

Wyjazd do parku narodowego Þórsmörk - spacer po dolinie w jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku Islandczyków. Przejazd przez drogę z panoramą na Heklę (1491 m - najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Powrót na nocleg.

 

Dzień 13 (niedziela 3 września)

Jedziemy do miejscowości Árnes, następnie do Flúðir i Reykholt. Przejazd do Geysir, czynny gejzer Strokkur. Wodospad Gullfoss. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu.  Jeśli czas pozwoli: malownicza wioska nadmorska Eyrarbakki. Powrót na nocleg.
 

Dzień 14 (poniedziałek 4 września)

Śniadanie, wodospad Hjálparfoss, skansen Þjóðveldisbærinn w Stöng. Podziwianie wulkanu Hekla. Przyjazd do Landmannalaugar (w zależności od przejezdności drogi) - geotermalnego obszaru otoczonego przez wyjątkowe wielobarwne, ryolitowe góry i rozległe pola lawy. Kąpiel w gorących źródłach. Spacer wśród malowniczych pagórków. Piknik we własnym zakresie. Eldgjá zwana szczeliną ognia i znajdujacy, wodospad Ófærufoss. Obszar wulkanu szczelinowego Laki. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 15 (wtorek 5 września)

Śniadanie. Wyruszamy do Hveragerði zwanego miastem-ogrodem, pełnym szklarni. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku.  O 18:55 wylot do Warszawy.

 

Dzień 16 (środa 6 września)

Przylot do Warszawy rano o 00:55.

 

Cena: 9750 PLN


Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii

- prom do Fiordów Zachodnich
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, rejs po Jökulsárlón, wstęp do jaskini Vatnshellir) - w sumie około 200 Euro (nieobowiązkowo).

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię