DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

26 września - 1 października 2017

 

Dzień 1 (wtorek 26 września)

Wylot z Warszawy lotem bezpośrednim o godzinie 16:05. Przylot do Keflavíku o 18:15 czasu lokalnego. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Reykjavík: plaża miejska Nauthólsvík, Perlan z tarasem widokowym, cmentarz Fossvogur z grobem polskich marynarzy ze statku Wigry. Dla chętnych kąpiel w basenach Laugardalslaug. Nocleg w regionie stołecznym Reykjavíku.

Dzień 2 (środa 27 września)

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu - Althingu, jezioro Þingvallavatn. Miejscowość Laugarvatn. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Wodospad Gullfoss. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Kerið - jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg.

Dzień 3 (czwartek 28 września)

Śniadanie. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Wodospad Seljalandsfoss i Skógafoss. Vík i czarna plaża, Reynisdrangar. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Przejazd na nocleg.
 

Dzień 4 (piątek 29 września)

Śniadanie. Laguna lodowcowa Jökulsárlón (dla chętnych rejs amfibią). Spacer po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Przejazd na nocleg.


Dzień 5 (sobota 30 września)

Śniadanie.  Przejazd do Hveragerði – miasta-ogrodu pełnego szklarni. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandią. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. O 18:55 wylot do Warszawy.


Dzień 6 (niedziela 1 października)

Przylot do Warszawy o 00:55


Cena: 4400 PLN Promocja!


Cena zawiera:

- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (23 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych
- śniadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW

- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji dodatkowych (m.in. Błękitna Laguna, rejs po Jökulsárlón) - w sumie około 130 Euro (nieobowiązkowo).

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

 

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82 

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię