DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSI·ŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMO¦CI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

 

Wycieczka na Islandię
Wyj±tkowy wyjazd dookoła Islandii
w poszukiwaniu zorzy polarnej

Wylot z Warszawy
13.03-23.03.2018 r.
 

1. dzień: Warszawa Reykjavik

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie hala odlotów przy stanowisku Opal Travel. Wylot z Warszawy do Reykjaviku bezporednim lotem. Przejazd przez był± bazę wojskow± w Keflavíku. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd do miejsca noclegu w Reykjavíku.

2. dzień: Reykjavik zwiedzanie stolicy

¦niadanie. Zwiedzanie stolicy: kociół luterański Hallgrímskirkja, ogród z rzeĽbami Einara Jónssona, spacer ulic± Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Dla chętnych k±piel w basenach Laugardalslaug. Nocleg.

3. dzień: Fiord Wielorybi Husafell Reykholt

Po niadaniu wyjazd ze stolicy w kierunku półwyspu Snæfellsnes, po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Podziwianie Wielorybiego Fiordu (Hvalfjörður). Możliwo¶ć wejcia do wnętrza lodowca (atrakcja fakultatywna). Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Reykholt. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Przejazd na nocleg.

4. dzień: Kanion Kolugljúfur Hvítserkur Borgarvirki

¦niadanie. Podziwianie panoramy Bifröst. Kanion Kolugljúfur. Kolumna Hvítserkur. Formacja Borgarvirki. Możliwo¶ć k±pieli w basenach termalnych. Miasteczko Blönduós. Przejazd na nocleg.

5. dzień: Hólar Kálfshamarsvík

¦niadanie. Biskupstwo w Hólar. Formacje bazaltowe w Kálfshamarsvík. Miasteczko Siglufjörður. Możliwo¶ć k±pieli w basenach termalnych. Relaks w Akureyri. Nocleg.

6. dzień: Wodospad Goðafoss Mývatn Hverfjall Namaskar

¦niadanie. Rejs w poszukiwaniu wielorybów (atrakcja fakultatywna). Wodospad Goðafoss. Mývatn jezioro muszek, które zwabiaj± tu tysi±ce ptaków. Za spraw± glonów jezioro ma piękny zielono-błękitny kolor, otacza je sceneria pól lawowych i wulkanów. Miejscowo¶ć Reykjahlíð. Jaskinia Grjótagjá. Krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar przywodz±ce na myl pozaziemskie krajobrazy, pełne gor±cych sadzawek i kominów wulkanicznych. Obszar geotermalny Hverarond. Możliwo¶ć k±pieli w naturalnym k±pielisku termalnym. Przejazd na nocleg.

7. dzień: Wodospad Dettifoss Fiordy Wschodnie

¦niadanie. Wodospad Dettifoss. Przejazd w kierunku Fiordów Wschodnich. Miasteczko Egilsstaðir. Okolice jeziora Lagarfljót. Przejazd na nocleg.

8. dzień: Laguna lodowcowa Jökulsárlón Vík Reynisfjara Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss

Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Po niadaniu wyruszamy z samego rana obwodnic± wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón położona u podnóża Vatnajokull. Wielkie bloki lodu, odrywaj±c się od lodowca wpadaj± do jeziora o głębokoci 200 metrów, po czym dryfuj± w kierunku oceanu. To tu kręcono niektóre sceny do filmów „James Bond” i „Tomb raider”. Spacer pod lodowiec Vatnajökull. Vík i czarna plaża, Reynisfjara najpopularniejsza plaża wyspy, pokryta czarnym, wulkanicznym piaskiem oraz jaskini±, bazaltowymi kolumnami i ciekawymi skalnymi formacjami w pobliżu wybrzeża. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Zwiedzanie skarbów południowego wybrzeża: 60-metrowego wodospadu Seljalandsfoss, pod którym można przej¶ć dookoła oraz równie wysokiego, lecz potężniejszego Skógafoss. Powrót na nocleg.

9. dzień: ZŁOTY KRˇG: Park Narodowy Þingvellir Dolina Haukadalur Gullfoss Geysir i Strokkur

¦niadanie. Wyjazd na tzw. Złoty Kr±g. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu Althingu, jezioro Þingvallavatn drugie największe jezioro kraju, z wyspami będ±cymi wierzchołkami wulkanów. Gullfoss czyli złoty wodospad, spadaj±cy kaskadowo do głębokiego w±wozu. Dolina Haukadalur pełna gor±cych sadzawek, gdzie znajduje się obecnie nieaktywny słynny Geysir, ale tuż obok, jego mniejszy brat Strokkur wyrzuca w powietrze słup wody na wysoko¶ć 30 metrów co około 5 minut. Skálholt pierwsze biskupstwo. Kerið jezioro wulkaniczne wewn±trz krateru wulkanu Grímsnes. Przejazd na nocleg.

10. dzień: Hveragerði Reykjanes Krysuvik Blue Lagoon wylot do Warszawy

¦niadanie. Przejazd do Hveragerði miasta-ogrodu pełnego szklarni. Objazd półwyspu Reykjanes. Obszar geotermalny Krysuvík, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Dla chętnych relaksuj±ca k±piel w Błękitnej Lagunie na pożegnanie z Islandi±. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. Wylot do Warszawy o godzinie 21:55.

11. dzień: Warszawa

02:50 Przylot do Warszawy.

 

CENA:

8200 7500 PLN noclegi w pokojach kilkuosobowych

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa wraz z bagażem rejestrowanym (20 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/domach wakacyjnych w pokojach kilkuosobowych (możliwo¶ć dopłaty do pokoju 2-osobowego. Koszt – 400 PLN od osoby)
- ¶niadania (zakup produktów do samodzielnego przygotowania)
- przejazdy samochodem po Islandii

- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowi±zkow± opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:
- pozostałych posiłków na Islandii
- biletów wstępów i kosztów atrakcji fakultatywnych (m.in. Błękitna Laguna, rejs w poszukiwaniu wielorybów, wyprawa do wnętrza lodowca).

 

Atrakcje dodatkowe (nieobowi±zkowe):

Wyprawa do wnętrza lodowca – od 19.500 ISK
www.intotheglacier.is/tour/your-into-the-glacier-adventure-the-classic-tour/
Rejs w poszukiwaniu wielorybów – od 10.400 ISK
https://www.gentlegiants.is/tours-and-bookings/gg1-whale-watching
Rejs amfibi± po lagunie lodowcowej – 5.700 ISK
http://icelagoon.is/gallery/
Przejażdżka po plaży na konikach islandzkich – 9.000 ISK
www.vikhorseadventure.is
Nurkowanie Silfra – 16.990 ISK
https://www.dive.is/diving-snorkeling-tours/snorkeling-day-tours/silfra-snorkeling-day-tour/
https://www.youtube.com/watch?v=DWnOqZdvJpI&hd=1
Paralotnie – 35.000 ISK
https://www.extremeiceland.is/en/activity-tours-iceland/paragliding/paragliding-tandem-flight
K±pielisko Fontana – Laugarvatn – 3.800 ISK
www.fontana.is
Tunel lawowy – 6.400 ISK
www.thelavatunnel.is/products/thelavatunnel-tour/?activityId=10982
Kolacja – bufet owoców morza – 6.950 ISK
www.restaurantreykjavik.is
Błękitna Laguna – od 8.100 ISK
www.bluelagoon.com


 

Kolejno¶ć realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdno¶ci dróg.

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię