DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

 

Wycieczka na Islandię
Wyloty z Warszawy i Wrocławia

21.09-29.09.2018 r.

 

Dzień 1
Wylot z Wrocławia o godzinie 15:50. Przylot do Keflavíku o godzinie 18:50. Dla chętnych – w oczekiwaniu na przylot grupy z Warszawy – relaksująca kąpiel w Blue Lagoon (dodatkowo).
Wylot z Warszawy o godzinie 21:35. Przylot do Keflavíku o godzinie 23:50.
Przejazd do miejsca noclegu.

Dzień 2
Śniadanie. Ruszamy na północ wyspy. Po drodze dom islandzkiego noblisty Halldóra Laxnessa (Gljúfrasteinn). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes znanym z sagi o Egilu Skallagrímsonie. Reykholt osada związana ze średniowiecznym skaldem i kronikarzem Snorri Sturlussonem. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych lub wyjazd na lodowiec Langjökull i zwiedzanie lodowego tunelu (dodatkowo). Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Przejazd na nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Biskupstwo w Hólar. Dla chętnych – 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów (dodatkowo). Spacer po Akureyri. Wodospad Goðafoss. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Podejście na krater Hverfjall. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, miejsce w którym kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”.

Dzień 4
Śniadanie. Krater Kraftla, wodospady Dettifoss i Selfoss. Przejazd przez Fiordy Wschodnie. Miasteczko Egilsstaðir. Zwiedzamy okolice jeziora Lagarfljót. Wodospady Litlanesfoss i Hengifoss. Jedziemy do Reyðarfjörður, Eskifjörður i Neskaupstaður.

Dzień 5
Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón. Dla chętnych – rejs amfibią po lagunie (dodatkowo), Vík i czarna plaża. Dłuższa wycieczka po Parku Narodowym Skaftáfell, podejście pod wodospad Svartifoss i lodowiec Skaftafellsjökull. Kanion Fjaðrárgljúfur i kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara. Dla chętnych godzinna przejażdżka po plaży na konikach islandzkich (dodatkowo). Umiejętności jeździeckie nie są wymagane. Łuk skalny Dyrhólaey i obserwacja maskonurów. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m – najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss.

Dzień 6
Śniadanie. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Skálholt – pierwsze biskupstwo. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn (możliwość nurkowania lub snorkelingu na styku płyt tektonicznych). Miejscowość Laugarvatn – możliwość kąpieli w basenach termalnych (dodatkowo).

Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Reykjavíku, stolicy Islandii: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, kościółek Fríkirkjan, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík. Dla chętnych lot helikopterem (atrakcja dodatkowo płatna). Wieczorem (dodatkowo) kolacja z bufetem owoców morza – możliwość spróbowania doskonale przyrządzonego wieloryba i Hakarl – islandzkiej specjalności – zgniłego mięsa rekina).

Dzień 8
Śniadanie. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Miasteczko Hverager∂i z parkiem geotermalnym i szklarniami z roślinami egzotycznymi. (Dodatkowo) – możliwość zwiedzania unikatowego tunelu lawowego – mieniącego się kolorami cudu natury, stworzonego przez strumień lawy o temperaturze 1200°C. Obszar geotermalny Krysuvík, most na zbiegu płyt tektonicznych między Ameryką a Europą. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Spacer do latarni morskiej w Garður, malowniczy kościółek w Hafnir i zachodnia część półwyspu Reykjanes. Przejazd przez byłą bazę wojskową w Keflavíku. Dla wylatujących do Warszawy – relaksująca kąpiel w Blue Lagoon. Przejazd na lotnisko w Keflavíku dla grupy z Wrocławia.
Wylot grupy do Wrocławia o godzinie 18:45. Wylot grupy do Warszawy 00:30.


Dzień 9
Przylot do Wrocławia 00:50.
Przylot do Warszawy o godzinie 06:35.

 

CENA:
Wylot z Warszawy:
7400 PLN
Wylot z Wrocławia:
7000 PLN

Cena zawiera:
- przelot na trasie Warszawa-Keflavík-Warszawa LUB Wrocław-Keflavík-Wrocław wraz z bagażem rejestrowanym (20 kg)
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/hostelach/domach wakacyjnych w pokojach wieloosobowych
  (możliwość dopłaty do pokoju 2-osobowego. Koszt – 700 PLN od osoby)

- śniadania (Uczestnicy samodzielnie przygotowują śniadania z zakupionych przez organizatora produktów)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:
- pozostałych posiłków na Islandii
- atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych)
- wydatków własnych Uczestników

 

Atrakcje dodatkowe (nieobowiązkowe):

Wyprawa do wnętrza lodowca – od 19.500 ISK
www.intotheglacier.is/tour/your-into-the-glacier-adventure-the-classic-tour/
Rejs w poszukiwaniu wielorybów – od 10.400 ISK
https://www.gentlegiants.is/tours-and-bookings/gg1-whale-watching
Rejs amfibią po lagunie lodowcowej – 5.700 ISK
http://icelagoon.is/gallery/
Przejażdżka po plaży na konikach islandzkich – 9.000 ISK
www.vikhorseadventure.is
Nurkowanie Silfra – 16.990 ISK
https://www.dive.is/diving-snorkeling-tours/snorkeling-day-tours/silfra-snorkeling-day-tour/
https://www.youtube.com/watch?v=DWnOqZdvJpI&hd=1
Paralotnie – 35.000 ISK
https://www.extremeiceland.is/en/activity-tours-iceland/paragliding/paragliding-tandem-flight
Kąpielisko Fontana – Laugarvatn – 3.800 ISK
www.fontana.is
Tunel lawowy – 6.400 ISK
www.thelavatunnel.is/products/thelavatunnel-tour/?activityId=10982
Kolacja – bufet owoców morza – 6.950 ISK
www.restaurantreykjavik.is
Błękitna Laguna – od 8.100 ISK
www.bluelagoon.com

 

Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię