DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka dokoła Islandii

Islandia i jej wyspy

Coś dla pasjonatów wysp! Sama Islandia to za mało? Odwiedź także inne jej wyspy! Malownicze wyspy Vestmannaeyjar na południu oraz... samotna, maleńka Grimsey, którą przecina koło podbiegunowe!

Termin: 21-31 lipca 2020

Wylot z: Warszawy, Gdańska, Katowic

Grupa: kameralna, max. 8 osób

 

Dzień 1
Wylot z Katowic o 17:55,  z Gdańska o 18:55 lub z Warszawy o 21:05 (lot trwa około 4 godzin, na Islandii cofamy zegarki o dwie godziny).

Przylot do Keflaviku. Przejazd przez teren dawnej bazy amerykańskiej. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie (opcja dodatkowa, osoby przylatujące z Warszawy mogą wykąpać sie w Błękitnej Lagunie ostatniego dnia). Przejazd do miejsca noclegu.

 

Dzień 2

Śniadanie. Siedziba prezydenta Islandii w Álftanes (Bessastaðir). Zwiedzanie Reykjavíku, stolicy Islandii: kościół luterański Hallgrímskirkja - najwyższy budynek w mieście, ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík. Dla chętnych: Fly over Iceland (opcja dodatkowa). Wieczorem kolacja z bufetem owoców morza i potraw islandzkich (dodatkowo). Kąpiel w basenach termalnych. Przejazd na nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd wzdłuż Fiordu Wielorybiego (Hvalfjörður). Podejście w kierunku wodospadu Glymur - najwyższego na Islandii. Spacer po miasteczku Borgarnes znanym z sagi o Egilu Skallagrímsonie. Reykholt - osada związana ze średniowiecznym skaldem i kronikarzem Snorri Sturlussonem. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych lub wyjazd na lodowiec Langjökull i zwiedzanie lodowego tunelu (opcja dodatkowa). Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Przejazd na nocleg.
 

Dzień 4

Śniadanie. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Drugie najstarsze biskupstwo w Hólar. Kąpiel w wyjątkowych basenach termalnych. Objazd półwyspu i malownicze Siglufjörður na północy. W Dalviku wsiadamy na prom, który zabierze nas na wyspę Grimsey. To jedyne miejsce na Islandii, które znajduje się powyżej koła podbiegunowego. Przejazd na nocleg.


Dzień 5

Śniadanie.  Spacer po Akureyri, mieście zwanym stolicą północy. Wodospad Goðafoss. Jezioro Mývatn. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, w której kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”. Krater Kraftla. Wodospad Dettifoss, najpotężniejszy w Europie.  Przejazd przez góry na wschód. Okolice jeziora Lagarfljót (islandzkie Loch Ness). Miasteczko Egilsstaðir. Nocleg.

 

Dzień 6
Śniadanie. Wyruszamy z samego rana przez fiordy wschodnie, następnie obwodnicą wyspy na południowy-zachód. Spacer po malowniczej osadzie rybackiej Djúpivogur. Dla spragnionych kolejnych wysp: możliwość przeprawy na wysepkę Papey, zamieszkałą kiedyś przez szukających ciszy mnichów, dziś to raj dla ptaków (opcja dodatkowa, połączona z obserwowaniem fok). Docieramy do malowniczego miasteczka Höfn. Słynna laguna lodowcowa Jökulsárlón. Przejazd na nocleg.


Dzień 7
Śniadanie. Spacer po parku narodowym Skaftafell. Kanion Fjaðrárgljúfur. Kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur i Wodospad Sióstr. Spacer po Vík i czarne plaże, Reynisfjara. Podglądanie maskonurów na klifach. Przejazd na nocleg.

 

Dzień 8

Panorama na Heklę (1491 m – najwyższy czynny wulkan Islandii). Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Prom zabierze nas na Heimaey, największa z wysp Vestmannaeyjar. Eksploracja wyspy. Nocleg.

 

Dzień 9

Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Przejazd na nocleg.

 


Dzień 10

Śniadanie. Objazd półwyspu Reykjanes. Jezioro Kleifarvatn. Obszar geotermalny Krysuvík. Wylot grupy do Katowic o 20:55, do Gdańska o 21:25 oraz do Warszawy o 00:10.


Dzień 11

Przylot do Katowic o 02:55, do Gdańska 02:55 lub do Warszawy o 06:10.

 

CENA:
6900 PLN (wylot z Katowic)
7000 PLN (wylot z Gdańska)
7200 PLN (wylot z Warszawy)

 

Cena zawiera:

- Przelot na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa/Katowice-Keflavik-Katowice/Gdańsk-Keflavik-Gdańsk wraz z bagażem rejestrowanym (20 kg)
- 9 noclegów w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami (śniadania przygotowują Uczestnicy z produktów dostarczonych przez Organizatora)
- przejazdy samochodem po Islandii
- prom powrotny na wyspę Grimsey oraz na Vestmannaeyjar
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 
Cena nie zawiera:
- pozostałych posiłków na Islandii
- atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych)
- wydatków własnych Uczestników

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82, Michał Sikorski: 502 585 161

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię