DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka dokoła Islandii
 

Termin: 1-9 września 2020

Wylot z Warszawy, Gdańska, Katowic lub Krakowa

Grupa: kameralna, max. 8 osób

 


 

Dzień 1
Wylot z Krakowa o 12:20, z Katowic o 17:55,  z Gdańska o 18:55 lub z Warszawy o 21:05 (lot trwa około 4 godzin, na Islandii cofamy zegarki o dwie godziny).

Przylot do Keflaviku. Przejazd przez teren dawnej bazy amerykańskiej. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Błękitnej Lagunie (opcja dodatkowa, osoby przylatujące z Warszawy mogą wykąpać sie w Błękitnej Lagunie ostatniego dnia). Przejazd do miejsca noclegu.

 

Dzień 2
Śniadanie. Siedziba prezydenta Islandii w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes znanym z sagi o Egilu Skallagrímsonie. Reykholt - osada związana ze średniowiecznym skaldem i kronikarzem Snorri Sturlussonem. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych lub wyjazd na lodowiec Langjökull i zwiedzanie lodowego tunelu (opcja dodatkowa). Panorama Bifröst. Podejście na nieczynny chwilowo krater wulkanu Grábrók. Kanion Kolugljúfur. Skałki Borgarvirki. Kolumna Hvítserkur. Przejazd na nocleg.


Dzień 3
Śniadanie. Spacer po Akureyri, mieście zwanym stolicą północy. Wodospad Goðafoss. Jezioro Mývatn. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, miejsce w którym kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”.


Dzień 4
Śniadanie. Dla chętnych – 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów (opcja dodatkowa). Krater Kraftla, wodospad Dettifoss, najpotężniejszy w Europie. Przejazd przez góry na wschód. Miasteczko Egilsstaðir. Kąpiel w basenach termalnych.


Dzień 5
Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana przez fiordy wschodnie, następnie obwodnicą wyspy na południowy-zachód, docieramy do malowniczego miasteczka Höfn. Słynna laguna lodowcowa Jökulsárlón. Kanion Fjaðrárgljúfur. Kamienna podłoga koło Kirkjubæjarklaustur i Wodospad Sióstr. Vík i czarne plaże, Reynisfjara. Podglądanie maskonurów na klifach.


Dzień 6
Śniadanie. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m – najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Przejazd na nocleg.


Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Reykjavíku, stolicy Islandii: kościół luterański Hallgrímskirkja - najwyższy budynek w mieście, ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík. Dla chętnych: Fly over Iceland (opcja dodatkowa). Wieczorem kolacja z bufetem owoców morza i potraw islandzkich (dodatkowo). Kąpiel w basenach termalnych.


Dzień 8

Śniadanie. Możliwość zwiedzania unikatowego tunelu lawowego – mieniącego się kolorami cudu natury, stworzonego przez strumień lawy o temperaturze 1200°C (opcja dodatkowa). Obszar geotermalny Krysuvík. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn.

Wylot grupy do Krakowa o 15:35 (przylot o 21:45). Kąpiel w Błękitnej Lagunie pozostałych uczestników wycieczki. Wylot grupy do Katowic o 20:55, do Gdańska o 21:25 oraz do Warszawy o 00:10.

 

Dzień 9
Przylot do Katowic o 02:55, do Gdańska 02:55 lub do Warszawy o 06:10.

 

CENA:
6900 PLN (wylot z Warszawy)
6600 PLN (wylot z Katowic)
6700 PLN (wylot z Gdańska)
6700 PLN (wylot z Krakowa)

 

Cena zawiera:

- Przelot na trasie Warszawa-Keflavik-Warszawa/Katowice-Keflavik-Katowice/Gdańsk-Keflavik/Kraków-Keflavik-Kraków wraz z bagażem rejestrowanym (20 kg)
- 7 noclegów w pokojach dwuosobowych ze śniadaniami (śniadania przygotowują Uczestnicy z produktów dostarczonych przez Organizatora)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:
- pozostałych posiłków na Islandii
- atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych)
- wydatków własnych Uczestników

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82, Michał Sikorski: 502 585 161

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię