DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Islandzki artysta Hermigervill w Białymstoku

W ramach festiwalu kultury niezależnej w Białymstoku Underground Independent, 20 marca o godz. 20.30 w klubie FAMA wystąpi nieprzewidywalny i pełen unikalnych elektronicznych brzmień Islandczyk HERMIGERVIL.

Od 19 do 22 marca 2014, w białostockim klubie Fama usłyszymy oryginalnych, energetycznych i niepokornych twórców, interesujące obrazy i formacje muzyczne. Dzięki festiwalowi, po całym regionie i kraju rozejdzie się energia, budząca ludzi z komercyjnego snu, aplikowanego im przez środki masowego przekazu. Wszyscy prezentowani podczas imprezy artyści, nie zważając na mody, popularność i sławę, zdobytą w tych czy innych projektach, kroczą obraną przez siebie drogą, zaświadczając swym działaniem że warto realizować marzenia!

 

Hermigervill („Uzbrojony”)- z trudno wymawialną nazwą, Hermigervill wzbudza wielki entuzjazm na islandzkiej scenie muzycznej swoim unikalnym elektronicznym brzmieniem, które równie dobrze sprawdza się w salonie, klubie czy na dancefloorowym parkiecie! Mimo że znany jest ze współpracy ze znakomitymi islandzkimi artystami (Berndsen i Retro Stefson), których utwory często remiksuje, jego muzyczna wizja sięga znacznie dalej... Hermigervill jest nieprzewidywalny, oryginalny i pełen muzycznych emocji, generowanych m.in. za pomocą theremina – „kosmicznego” instrumentu z grupy elektrofonów elektronicznych, skonstruowanego przez rosyjskiego wynalazcę Lwa Termena. Jeśli dodamy, że dźwięki produkowane przez theremin przypominają w swym brzmieniu wycie, jęk lub kobiecy głos... możecie być pewni, że muzyka serwowana przez Hermigervill nie pozostawi was obojętnymi.

 

 

Artysta: soundcloud.com/hermigervill

Więcej: bok.bialystok.pl