DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 
 

Svavar Knútur (ikona muzyki islandzkiej) w Polsce!

Kolejny przedstawiciel wyspy gejzerów, wulkanów i wodospadów odwiedzi nasz kraj. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii muzykę Svavara dziennikarze opisują jako „pop trolli i folk fiordów". Sprawdźcie, co się za tym kryje!

04.02 - Poznań - Meskalina (Stary Rynek 5) - 19:00

05.02 - Lwówek - MGOK (al. E. Sczanieckiej 56) - 19:00

06.02 - Brwinów k. Warszawy - Ośrodek Kultury OK (ul. Wilsona 2) – 20:00

07.02 - Ząbkowice Śląskie - ZOK (Rynek 24) - 19:00

08.02 - Oborniki Śląskie - Salonik 4 Muz (ul. Piłsudskiego 13) - 18:30
 Svavar Knútur był już w Polsce. Publiczność płakała... ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzyce. To komik i songwriter jednocześnie!

Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake'a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince" Billy), Nicka Cave'a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz" – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum" podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Jednak po wcześniejszych wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo! Występy w Polsce odbędą się w ramach europejskiego tourne!


Sprawdź:

www.svavarknutur.com

www.facebook.com/SvavarKnutur