DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 
 

Teitur Magnússon z koncertem w Polsce

Kolejny Islandzki artysta odwiedzi nasz kraj. Tym razem Teitur Magnússon wystąpi 19 kwietnia 2016 we Wrocławiu w ramach Międzynarodowej Konferencji “Kultura jest dla wszystkich“. Warto posłuchać niezwykłej muzyki tego niezwykłego artysty (islandzka muzyka nie musi być mroczna). Szczegóły na plakacie poniżej.


W ramach projektu „Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury” Centrum Kultury Wrocław-Zachód przygotowało na kwiecień kolejne wydarzenia, które promują dziedzictwo kulturowe obu krajów, poprzez działania wzbogacone o audiodeskrypcję – metodę pozwalającą osobom z niepełnosprawnością wzroku na bezpośredni odbiór filmów, spektakli, widowisk i wystaw. 

6 kwietnia 2014 r. w sali widowiskowej CKWZ we Wrocławiu odbyła się projekcja islandzkiego filmu z audiodeskrypcją „Na głębinie” („Djúpið”/ 2012) w reżyserii Baltasara Kormákura, jednego z najwybitniejszych islandzkich reżyserów. Film opowiada historię z marca 1984 roku, kiedy u wybrzeży południowej Islandii lodowaty ocean stał się miejscem dramatycznej próby charakterów i sił miejscowych rybaków po zatonięciu ich kutra. 

W Islandii miały miejsce dwa wydarzenia. 23 kwietnia w Café Rosenberg w centrum Reykjaviku podczas otwarcia islandzkiego festiwalu List an Landamaera ("Sztuka bez granic") odbył się koncert niewidomej artystki Katarzyny Nowak, która pełni rolę honorowego ambasadora audiodeskrypcji.

24 kwietnia w kinie Bío Paradís miała miejsce projekcja polskiego filmu z audiodeskrypcją „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Uświetniła ona otwarcie tegorocznych Dni Filmu Polskiego, organizowanych przez Ambasadę Polską w Reykjaviku. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” ze znakomitą rolą Roberta Więckiewicza, pokazuje fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę.

Więcej:

www.svavarknutur.com

Przykład twórczości artysty