DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Projekt muzyczno-poetycki z Islandią w tle

 

„Northern lights część I: ISLA’N’DIA”

Maja Baczyńska – wiersze, głos, misy dźwiękowe, perkusjonalia, bęben szamański
Iwona Jędruch – misy dźwiękowe, gongi, skrzypce
Konrad Zientara – elektronika
gościnnie: Aga Sobczak

 
Dobrze zapowiadająca się artystka Maja Baczyńska stworzyła projekt inspirowany Islandią. Jeszcze o niej usłyszymy (i zespole!), tymczasem cytujemy opis z serwisu Soundcloud:

Muzyczno-poetycki projekt inspirowany tajemniczym pejzażem Skandynawii. Wiersze Mai Baczyńskiej pełnią tu rolę krótkich impresji dopełniających muzyczną improwizację na głos, misy dźwiękowe, gongi, skrzypce, perkusjonalia, elektronikę i bęben szamański w wykonaniu tria: Maja Baczyńska/Iwona Jędruch/Konrad Zientara. Są to opowieści o tym, co niewypowiedziane, o zachwycie, nostalgii i tęsknocie za przedziwnym światem, w którym światło i cień ustępują sobie nawzajem miejsca niekiedy w całkiem nieoczekiwany sposób… I o przestrzeniach na pozór bezludnych, a w rzeczywistości naznaczonych ludzką obecnością - tam, gdzie dziewczyna z czerwoną parasolką staje u stóp lodowca, niebo wstrzymuje oddech.

 

dr Maja Baczyńska (Maya Baczynska, Warszawa) – muzyk, reżyser, autorka tekstów do utworów muzycznych oraz poezji i prozy. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Akademii Filmu i Telewizji, Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego i Wajda School w Warszawie. Zastępca redaktor naczelnej w magazynie »Presto«. Muzyka Film Sztuka, redaktor naczelna »Presto filmowego«. Założycielka grupy filmowej MUDO, laureatka nagród filmowych, teatralnych i poetyckich. Regularnie koncertuje w różnych składach, wykonując muzykę intuicyjną, na styku eksperymentu i tradycji. Chętnie łączy brzmienia etniczne z elektroniką oraz improwizuje do spektakli teatralnych i tanecznych. Współprowadzi bloga My Messages z Pawłem Stroińskim. Interesuje się muzyczną terapią z użyciem mis dźwiękowych.

 Posłuchaj nagrania w serwisie SoundCloud.com