DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Plàsi i Axel Flóvent na wspólnej trasie koncertowej

Plàsi, islandzki artysta indie-folkowy wystąpi w Polsce w ramach wspólnej, ekskluzywnej trasy koncertowej z Axelem Flóvent - szwedzko-greckim wokalistą i kompozytorem.

Artyści zagrają w Polsce 24 lutego 2021 w warszawskim klubie BARdzo bardzo. Zaprezentują nam
odsłonę swojej twórczości jakiej jeszcze do tej pory nie znaliśmy.

 

Axel Flóvent

Urodzony i wychowany w wiosce rybackiej Húsavík, wokalista i autor tekstów Axel Flóvent supportował takich artystów jak The Paper Kites, Juníus Meyvant w Europie i Radical Face w USA. Swój pierwszy album "Forest Fires" Axel nagrał w 2015 roku na Islandii, gdzie piosenki były inspirowane takimi artystami jak Bon Iver czy Bombay Bicycle Club. Tytułowy utwór z płyty stał się międzynarodowym hitem generując ponad 40 milionów streamów. Swój debiutancki album wydał pod tytułem "You Stay by the Sea". Płyta opowiada o poszukiwaniu miejsca, w którym można poczuć spokój. Płyta "You Stay by the Sea" ukaże się 15 stycznia 2021 roku nakładem wytwórni Nettwerk Records.

Kanał na Youtube

Serwis musicglue.com

Profil na Instagramie
 

Plási

Szwedzko-grecki wokalista i kompozytor Plàsi od czasu kiedy pojawił się na scenie muzycznej wspierał na trasach koncertowych takich artystów jak José González, Hollow Coves i Henry Jamison. W 2016 roku wydał EP-kę "Now & Then", a w 2018 roku zadebiutował albumem "People". W 2019 wydał EP-kę “Mystery” na której znalazł się tytułowy utwór, uznany przez krytyków za “akustyczną folkową perłę”. Oprócz głównej trasy koncertowej w 2019 roku wystąpił na takich festiwalach jak Iceland Airwaves, ​Eurosonic oraz na ostatniej edycji Reeperbahn Festival. Jego ostatnie wydawnictwo - “Where I Belong” z 2020 roku łączy w sobie intymne pejzaże dźwiękowe z porywającymi partiami wokalnymi.

Kanał na Youtube

Witryna artysty: lasimusic.com

Profil na Instagramie

Spotify.com