DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

10. rocznica katastrofy smoleńskiej w islandzkim obiektywie

10 kwietnia 2020


W dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010, publikujemy kilka zdjęć osób, które poniosły w niej śmierć, a których zdjęcia zrobiono na Islandii.

 

Rządowy TU-154 na lotnisku w Keflaviku 25 września 2008. Jego zasięg nie pozwalał na bezpieczny lot do Stanów Zjednoczonych czy Kanady, dlatego odbywał międzylądowanie na Islandii.

 

Zwykle ze względów bezpieczeństwa na czas tankowania pasażerowie na kilkadziesiąt minut opuszczali pokład. Prezydent Lech Kaczyński podczas jednego z takich międzylądowań.

 

Rozmowa w saloniku (terminal General Aviation). Polski konsul honorowy na Islandii, Friðrik Gunnarsson (zmarł 2 października 2019) oraz Anna Fotyga, ówczesna minister spraw zagranicznych.

 

Konsul RP w Reykjaviku Michał Sikorski, konsul honorowy Friðrik Gunnarsson, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP Lech Kaczyński, Ambasador RP w Oslo Wojciech Kolańczyk.

 

Choć wizyta państwowa Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Republice Islandii była planowana, ze względu na katastrofę w Smoleńsku niestety nie doszła do skutku.

 

I jeszcze jedna ofiara katastrofy w Smoleńsku: Mariusz Handzlik, minister w Kancelarii Prezydenta (pierwszy z lewej). Otwarcie Konsulatu Generalnego RP w Reykjaviku. W środku: konsul Michał Sikorski, po prawej: Ambasador RP w Oslo Wojciech Kolańczyk.

 

 
 

Minister Handzlik w sali recepcyjnej nowej placówki. Dawniej obradowała w niej rada miejska Reykjaviku.

 

 


Wspomnienie o Mariuszu Handzliku (dużo zdjęć z Islandii):

 

 

Strona Mariusz Handzlik Pro Memoria na Facebook'u