DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIĄŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
   O AUTORZE
 

 

MICHAŁ SIKORSKI

Od szkoły podstawowej fascynował się Islandią. Zainteresowanie tym krajem zaczęło z czasem przybierać charakteru naukowego. Jest autorem licznych artykułów na ten temat, wygłosił  wiele prelekcji i wykładów. Jest też najczęściej cytowanym specjalistą w tej dziedzinie. Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Islandzkiej. W zakresie Islandii zajmuje się głównie problematyką polityki, ekonomii, kultury i spraw społecznych. Portal Islandia.org.pl istnieje od ponad 20 lat.

Jest absolwentem stosunków międzynarodowych Collegium Civitas. Pisze doktorat z teorii małych państw (w tym Islandii) w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Wieloletnie redaktor Naczelny miesięcznika ogólnopolskiego Stosunki Międzynarodowe. Członek zespołu Centrum Skandynawsko-Bałtyckiego Collegium Civitas (Warszawa). Specjalizuje się w zakresie stosunków międzynarodowych. Nie jest członkiem partii politycznej. 

Od 2007 roku otwierał, a następnie kierował do 2009 roku Konsulatem Generalnym RP w Reykjavíku. W latach 2009-2012 pełnił funkcję konsula w Waszyngtonie.

Specjalizacja naukowa: prawo międzynarodowe, teoria stosunków międzynarodowych, rola małych państw w stosunkach międzynarodowych, Republika Islandii, geografia polityczna. Zainteresowania: Islandia, dyplomacja, sztuka, muzyka, kuchnia (także islandzka). Zajmuje się doradztwem biznesowym. Coraz częściej wraca na Islandię jako przewodnik podczas niezwykłych wycieczek.  

 

Kontakt: islandia@islandia.org.pl