DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię
Oferta specjalna last minute!

16-24 marca 2020 r.

Dzień 1

16.03 poniedziałek

Wylot z Krakowa o godzinie 14:50 lub Katowic o 17:30. Przylot do Keflaviku o godzinie 18:20 (z Katowic o 20:55). Transfer z lotniska w Keflaviku. Nocleg

 

Dzień 2

17.03 wtorek

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie złotego Kręgu: Skálholt – pierwsze biskupstwo, Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Dla chętnych: możliwość kąpieli w Kąpielisku geotermalnym Fontana około 30 EUR oraz pokaz pieczenia typowego chleba islandzkiego około 12 EUR). Nocleg.


Dzień 3

18.03 środa

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie południowej Islandii. Na początek - Hveragerdi – miasto ogród. Dla chętnych wizyta w tunelu lawowym około 52 EUR oraz przejazd przez Selfoss. Wodospad Seljalandsfoss, Kościelna podłoga w Kirkjubaejarklastur. Nocleg.

 

Dzień 4

19.03 czwartek

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną na zachód. Lodowa Laguna Jokursalron jeden z najpiękniejszych widoków na lagunę lodowcową, oraz kryształowa plaża – czarna plaża na której możemy zaobserwować wielkie głazy lodowe które oderwały się od lodowca i zostały wyrzucone przez morze na brzeg. Następnie Kanion Fjaðrárgljúfur jeden z najpiękniejszych na Islandii, Miejscowość Vik i Myrdal. Zobaczymy też najsłynniejszą czarną plażę Islandii - Reynisfjara – z majestatycznymi bazaltowymi kolumnami oraz słynny ostaniec skalny Dyrhólaey i odbędziemy krótki spacer pod lodowiec Mýrdalsjökull. Następnie udamy się pod wodospad Skogafoss. Nocleg.

 

Dzień 5

20.03 piątek

Śniadanie. Wyjazd na północ. Przejazd przez miasteczko Borgarnes. Dla chętnych wizyta w Muzeum Osadnictwa około 20 EUR oraz Wyprawa do wnętrza lodowca około 172 EUR). Tuż obok – będziemy mieli okazję zachwycić się przepięknymi wodospadami Hraunfossar i Barnafoss i poznać ich mroczną legendę. Następnie udamy się nad wodospady Glanni i odbędziemy nieforsowną ale przepiękną wspinaczkę na krater wulkanu Grabrók. Dla chętnych wizyta w muzeum Snorrastofa ( Muzeum średniowiecza i poświęcone Snorri Sturulsona – islandzkiego poety, historyka i polityka. (około 10 EUR). Powrót na nocleg w Reykjaviku.

 

Dzień 6

21.03 sobota

Śniadanie. Dzień na skorzystanie z atrakcji dodatkowych w Reykjaviku. Dla chętnych – rejs w poszukiwaniu wielorybów (około 81 EUR)/ wizyta we Fly over Iceland – symulatorze lotu, podczas której wirtualnie polecimy nad najpiękniejszymi miejscami na Islandii (około 35 EUR, wizyta na basenach miejskich (GRATIS), wieczorem kolacja z bufetem owoców morza i potraw islandzkich około 55 EUR.

 

Dzień 7

22.03 niedziela

Śniadanie. Zwiedzanie Reykjavíku, stolicy Islandii: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík. Nocleg.

 

Dzień 8

23.03 poniedziałek

Śniadanie. Obszar geotermalny Krysuvík. Objazd półwyspu Reykjanes: jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Alternatywna możliwość kąpieli w Blue Lagoon. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. Wylot do Krakowa o godzinie 19:05 (do Katowic: 21:40).

 

Dzień 9

24.03 wtorek

Przylot do Krakowa o godzinie 00:15 (do Katowic: 02:40).


 

CENA: 4100 PLN - super oferta last minute!!!


Cena zawiera:

- Przelot na trasie Kraków-Keflavik-Kraków/ Katowice-Keflavik-Katowice wraz z bagażem rejestrowanym ( 20 kg)
- 7 noclegów w pokojach kilkuosobowych ze śniadaniami (śniadania przygotowują Uczestnicy produktów dostarczonych przez Organizatora)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

- pozostałych posiłków
- atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych) – zaznaczone na czerwono
- pozostałych wydatków własnych Uczestników

* Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Realizacja niektórych punktów uzależniona jest od przejezdności dróg.

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię