DANE
   HISTORIA
   LUDZIE
   JĘZYK
   KUCHNIA
   TURYSTYKA
   KSIˇŻKI
   FAQ
   SONDA
   INNE STRONY
   WIADOMOŚCI
   ARTYKUŁY
   KAWIARENKA
INNE
   O AUTORZE
 

Wycieczka na Islandię

Dookoła Islandii
Oferta specjalna last minute!

Termin: 23 – 31 marca 2020

 


 

Dzień 1
Wylot z Wrocławia o godzinie 15:50. Przylot do Keflavíku o godzinie 19:05. Dla chętnych relaksująca kąpiel w Blue Lagoon (płatne dodatkowo). Przejazd do miejsca noclegu.


Dzień 2
Śniadanie. Siedziba prezydenta w Álftanes (Bessastaðir). Przejazd tunelem pod Fiordem Wielorybim (Hvalfjörður). Spacer po miasteczku Borgarnes znanym z sagi o Egilu Skallagrímsonie. Reykholt - osada związana ze średniowiecznym skaldem i kronikarzem Snorri Sturlussonem. Wodospady Hraunfoss i Barnafoss. Spacer po znanym z islandzkich sag Húsafell. Kąpiel w basenach termalnych lub wyjazd na lodowiec Langjökull i zwiedzanie lodowego tunelu (dodatkowo). Panorama Bifröst. Przejazd na nocleg.


Dzień 3
Śniadanie. Dla chętnych – 3-godzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów (dodatkowo). Spacer po Akureyri. Wodospad Goðafoss. Jezioro Mývatn i miejscowość Reykjahlíð. Pseudokratery, pola lawowe Dimmuborgir. Pole geotermalne Namaskar. Obszar geotermalny Hverarond. Jaskinia Grjótagjá z gorącą rzeką, miejsce w którym kręcono zdjęcia do serialu „Gra o tron”.


Dzień 4
Śniadanie. Krater Kraftla, wodospady Dettifoss i Selfoss. Przejazd przez góry na wschód. Miasteczko Egilsstaðir. Kąpiel w basenach termalnych.


Dzień 5
Śniadanie. Bardzo wczesny wyjazd i intensywny dzień. Wyruszamy z samego rana obwodnicą wyspy na południowy-zachód, przejeżdżamy przez miasteczko Höfn. Laguna lodowcowa Jökulsárlón. Kanion Fjaðrárgljúfur. Vík i czarna plaża, Reynisfjara.


Dzień 6
Śniadanie. Przejazd koło słynnego lodowca Eyjafjallajökull. Panorama na Heklę (1491 m – najwyższy czynny wulkan Islandii). Wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Objazd przez tzw. Złoty Krąg. Kerið – jezioro wulkaniczne wewnątrz krateru wulkanu Grímsnes. Wodospad Gullfoss. Dolina Haukadalur z gejzerami Geysir i Strokkur. Park Narodowy Þingvellir, miejsce powstania najstarszego parlamentu – Althingu, jezioro Þingvallavatn. Przejazd na nocleg.


Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Reykjavíku, stolicy Islandii: kościół luterański Hallgrímskirkja (najwyższy budynek w mieście), ogród z rzeźbami Einara Jónssona, spacer ulicą Laugavegur, katedra luterańska Dómkirkja, plac Austurvöllur oraz siedziba parlamentu (Althing), ratusz miejski, katedra katolicka na Landakot, staw miejski Tjörnin, sala koncertowa Harpa. Plaża miejska Nauthólsvík. Dla chętnych: Fly over Iceland (atrakcja dodatkowo płatna). Wieczorem kolacja z bufetem owoców morza i potraw islandzkich (dodatkowo). Kąpiel w basenach termalnych.


Dzień 8
Śniadanie. Dodatkowo - możliwość zwiedzania unikatowego tunelu lawowego – mieniącego się kolorami cudu natury, stworzonego przez strumień lawy o temperaturze 1200°C. Obszar geotermalny Krysuvík. Objazd półwyspu Reykjanes, jezioro Kleifarvatn. Elektrownia geotermalna Reykjanesvirkjun. Alternatywna możliwość kąpieli w Blue Lagoon. Przejazd na lotnisko w Keflavíku. Wylot grupy do Wrocławia o godzinie 20:00.


Przylot do Wrocławia 00:50.


CENA:
4 Uczestników: 6000 PLN/osoba
5 Uczestników: 5400 PLN/osoba
6 Uczestników: 5000 PLN/osoba
7 Uczestników: 4700 PLN/osoba
8 Uczestników: 4400 PLN/osoba

Cena zawiera:

- przelot Wrocław-Keflavik-Wrocław
- zakwaterowanie w apartamentach/pensjonatach/domach wakacyjnych w max. pokojach czteroosobowych
- śniadania (uczestnicy samodzielnie przygotowują śniadania z zakupionych przez organizatora produktów)
- przejazdy samochodem po Islandii
- koszt zakupu paliwa
- opieka pilota/przewodnika
- ubezpieczenie KL/NNW
- obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny


Cena nie zawiera:
- pozostałych posiłków na Islandii
- atrakcji dodatkowych (nieobowiązkowych)
- wydatków własnych Uczestników

Więcej informacji: wyjazdy@islandia.org.pl

Marcin Serwacki, tel. 607 84 00 82, Michał Sikorski: 502 585 16

Powrót do strony o wyjazdach na Islandię